Botoks Medyczny

Botox – znany lek zmniejszający napięcie mięśni, szeroko rozpowszechniony w medycynie estetycznej, od dawna uważany za magiczny eliksir młodości, sposób na szybkie i skuteczne odmłodzenie skóry.

Powszechnie znany botoks to nic innego jak preparat uzyskiwany na bazie toksyny botulinowej. Należący do neurotoksyn jad kiełbasiany, wytwarzanego przez bakterie beztlenowe to w rzeczywistości jedna z najsilniejszych naturalnych trucizn, wiele lat temu odkryto jednak także jego silne działanie terapeutyczne.

Preparaty pozyskiwane z toksyny botulinowej podane w odpowiednio małych dawkach są nie tylko bezpieczne dla zdrowia, ale także szeroko stosowane w medycynie.

Wskazania:

Po toksynę botulinową najczęściej sięga się przy leczeniu chorób charakteryzujących się nieprawidłowym napięciem mięśniowym, a także w terapii nadpotliwości. Na jej bazie wytwarzany się również popularny botox – środek doskonale redukujący zmarszczki, szczególnie w okolicach brwi, oczu i na czole, i wygładzający skórę twarzy.

Botox także skutecznie leczy migrenę i bruksizm.

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu za pomocą niewielkiej strzykawki w określony mięsień odpowiadający za mimikę konkretnej części twarzy. Efektem jest zatrzymanie pracy mięśnia i skurczenie skóry. Dzięki temu wydaje się ona mniej pofałdowana, a co za tym idzie wizualnie wygląda młodziej i zdrowiej.

Skontaktuj Się Ze Mną