O mnie

Pielęgniarka Częstochowa
Basia Halkiewicz: mgr pielęgniarstwa – specjalista pielęgniarstwa kardiologicznego

 

Edukacja i doświadczenie w zawodzie pielęgniarki

Jestem pielęgniarką z wieloletnim doświadczeniem, absolwentką 5- letniego Liceum Medycznego z roku 1990 i kolejno studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku Pielęgniarstwo, z tytułem Magistra Pielęgniarstwa. Dodatkowo Absolwentką Szkolenia Specjalizacyjnego z zakresu Pielęgniarstwa Kardiologicznego z roku 2012. Następnie ukończyłam jednolite studia pedagogiczne na kierunku Pedagogiki Społecznej i Terapii Pedagogicznej przygotowujące do pracy z dziećmi.

Praca w Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej dla Dzieci, w Oddziale Pediatrii dała mi bardzo duże doświadczenie w pracy z chorobami u najmłodszych.  Ma to duże znaczenie, tym bardziej, że to bardzo wąska grupa zawodowa osób zajmujących się Naszymi Najmłodszymi.

Usługi pielęgniarskie na terenie Częstochowy i okolic

Mimo, że w swojej pracy zawodowej pracuje z każdym człowiekiem wymagającym zabezpieczenia medycznego, to jednak praca i pomoc dzieciom są moja największą powinnością i jednocześnie moja pasją.

Dzieci to bardzo wymagająca grupa pacjentów i życzyłabym sobie, żeby choroba nigdy nie dotknęła dziecka. Jeżeli jednak już coś się dzieje z Naszymi Najmłodszymi to tylko odpowiednia znajomość danej jednostki chorobowej i dostosowanie całego planu opieki indywidualnie dla dziecka daje i możliwość pomocy i skuteczności zastosowanych metod leczenia.
Usługi w ramach Profesjonalnego Ośrodka Opieki nad Dzieckiem BAJKA świadczę w oparciu o skierowania lekarskie do wykonania zlecenia oraz o własne zlecenia w ramach specjalistycznej wiedzy z pielęgniarstwa w danym zakresie.

Świadczę usługi na terenie miasta Częstochowy i okolic, z dojazdem do domu pacjenta. Co istotne, posiadam prawo wykonywania zawodu wydane przez Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie o nr 0702033P

Kursy pielęgniarskie

Kursy Kwalifikacyjne:

 • Pielęgniarstwo Kardiologiczne
 • Pielęgniarstwo Ratunkowe
 • Organizacji i ochrony zdrowia

Kursy specjalistyczne:

 • Resuscytacji Krążeniowo- Oddechowej
 • Resuscytacji Krążeniowo- Oddechowej Noworodka
 • EKG
 • Szczepienia Ochronne
 • Opieka pielęgniarska nad chorymi dorosłymi w leczeniu systemowym nowotworów
 • Leczenie ran
 • Wywiad i badanie fizykalne
 • Żywienie jelitowe i pozajelitowe
 • Ordynowanie leków i wypisywanie recept

Liczne certyfikaty z zakresu leczenia i profilaktyki chorób dziecięcych. Uczestnictwo w sympozjach naukowych na terenie całego kraju.

Trudno w kilku słowach opisać moją wdzięczność za pomoc i troskę, jaką okazała nam Pani Basia Halkiewicz. Mój najstarszy syn potrzebował szybkiej pomocy – jeden telefon i już po chwili mieliśmy trafną diagnozę i podaną kroplówkę. Dziękujemy i polecamy Panią Basię!

Karolina, Mama 3 Dzieci

Moja córka zawsze bała się lekarzy, dentystów, itp., dlatego tym bardziej zdziwiłem się (i ucieszyłem) z tego, jaki kontakt złapała z Panią Basią. Było to zasługą ogromnej cierpliwości i wyrozumiałości, ale też przywiezionych przez Panią książeczek 😉 Od 2 lat korzystamy już tylko z usług Pani Halkiewicz. Pozdrawiamy!

Przemek, Tata Julki

Mieliśmy różne doświadczenia z polską opieką medyczną… Kiedy Maksiu potrzebował pomocy, znajomi polecili nam Panią Basię Halkiewicz – świetną pielęgniarkę, ale przede wszystkim empatyczną kobietę. Basia zajęła się naszym synkiem w taki sposób, że już po kilku chwilach mogliśmy odetchnąć z ulgą – dziecko było w dobrych rękach. Polecamy ze spokojnym sumieniem.

Izabela i Marek, Rodzice Maksa